Hakkımda

Ben Sedat Erol. Beykent Üniversitesi Yeni Medya Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak yer alıyor ve aynı zamanda Marmara Üniversitesi Bilişim Bölümünde doktora çalışmalarımı sürdürüyorum. Akademiye geçiş öncesinde sırasıyla, Avrupa Gazete, Express Gazete ve Vatan gibi anaakım ve yerel medya kuruluşlarında, editör ve sosyal medya uzmanı olarak çalıştım.

Kişisel blogların trend olmadığı bir dönemde böyle bir blog oluşturmamın temel sebepleri arasında; ilgilendiğim konulara dair çevrimiçi bir hafıza oluşturabilmek, veri gazeteciliği ve yeni gazetecilik pratikleriyle ilgilenenler için alternatif fikirler yaratabilmek ve çalışmalarımı sosyal medya platformlarının dışında -şartlarını kendim belirlediğim- bir alanda sunabilmek yatıyor.

İçeriklerde; veri gazeteciliği, yeni habercilik pratikleri ve haber ekonomisi ile ilgili önemli bulduğum konulara, akademik çalışmalarım ve ilgi alanlarıma, R Programlama Dili ile ilgili güncellemelere yer vermeyi önceliyorum. Çalışmalarımdan ve yazılarımdan anlaşılacağı üzere güçlü bir gazetecilik mesleğinin oluşmasına, sektörün sürdürülebilir bağımsız bir yapıya ulaşmasına, gazetecilerin donanımlarının artmasına katkı sağlama eğiliminde ve niyetindeyim.

Yazılarla ve bloğun tamamıyla ilgili eleştiriler için bilgi@sedaterol.com’a, akademik çalışmalar için de sedaterol@beykent.edu.tr adresine e-posta atabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya platformları da temas için bir aracı olabilir:

https://www.instagram.com/sdterol/
https://www.linkedin.com/in/sedat-erol-9b61b1a5/
https://twitter.com/rolseetad
https://akademik.beykent.edu.tr/sedat-erol

WordPress.com’da bir web sitesi veya blog oluşturun

%d blogcu bunu beğendi: